Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě

23. 4.

V pořádku jsme dorazili na chatu. Děti se seznámily s instruktory, zahrály si seznamovací hry, rozdělily se do dvou družstev na pobytovou hru. Věříme, že zítra nám bude přát počasí, abychom mohli vyrazit na nedlouhý výšlap na rozhlednu Bramberk..

Další info a fotky můžete také najít na: http://deniky.pobyty-pro-skoly.cz/ 

 

24. 4.

Dnes ráno nám počasí přálo, proto jsme se hned po snídani vypravili na rozhlednu Slovanka. (Bohužel, plánovaná rozhledna Bramberk je v tuto dobu otevřená pouze o víkendech.) Z rozhledny byl pěkný výhled do kraje a také se nám podařilo nakoupit suvenýry. Po návratu před obědem zbyl ještě čas na sportování na hřišti. Odpoledne děti pokračovaly ve hře v týmech s instruktory. Hrály hru "kubismus", při které hledaly poschovávané části obrázků a podle zapamatování se je snažily překreslit. Večer si zahrály vědomostní hru na vesmírné téma "Vědma."

25. 4.

Slunečné počasí vydrželo i po celý dnešek. Využili jsme ho pro praktickou přírodovědu v terénu s využitím lupy, nápovědných informací, vlastních zkušeností;  a vše jsme zakončili kvízem o body. Dopoledne uteklo velmi rychle. Po poledním odpočinku pokračovaly děti v programu s instruktory, který navazoval na předchozí den. Večer je ještě čeká překvapení - noční hra. Všichni vypadají spokojeně. Jistě i díky tomu, že se tu výborně vaří a neřešíme žádné závažnější zdravotní problémy. Tak nám držte palce, ať to tak zůstane i zítra.

26. 4.

Dnešní dopoledne propršelo, a tak nikomu z dětí nevadilo, že jsme ho prožili v učebně. Pojali jsme ho opět přírodovědně a celkem i radostně; zahráli jsme si hry a dokončili kvíz. Češtiny jsme se dotkli jen velmi okrajově a vlastivědu se nám zakomponovat nepodařilo. Po obědě proběhlo vyhodnocení bodů za kvíz, ocenili jsme všechny zúčastněné a o trochu víc ty, kteří byli na prvních pěti místech. Odpoledne děti dokončily hru v týmech s instruktory a po večeři se dočkaly celkového vyhodnocení. Teď ještě diskotéka, na kterou se všichni moc těší a pak už jen zabalení věcí na zpáteční cestu.